Společenská odpovědnost


MamiArt nerozdává miliony ani statisíce. Nejsme typickou korporací se speciálně vyčleněným rozpočtem, který každoročně vyčerpáme. MamiArt se snaží podporovat jednotlivce a zájmové skupiny, kteří si plní své sny a jejich vize jsou z našeho pohledu správné nebo prospěšné.

Spolek Čisté Beskydy pořádá každý rok největší úklid Beskyd s názvem Poděkuj horám. Protože nám na Beskydech velmi záleží, tak finančně, materiálně i osobně podporujeme aktivity spolku. Díky tomu se každý rok mohou do hor vydat tisíce dobrovolníků.
Cystická fibróza je zákeřná nemoc, která nezřídka končí úmrtím v brzkém věku. Proto podporujeme spolek Crosspoint, který zajišťuje olomoucké Fakultní nemocnici finanční prostředky na nákup přístrojů. Díky tomu je možné odhalit cystickou fibrózu již u novorozenců.
Celá řada kulturních spolků může fungovat jen díky soukromým partnerům. Velice nám záleží na tom, aby lidé byli aktivní a mohli v duchu občanské společnosti připravovat akce pro veřejnost. K našim aktivitám proto patří podpora festivalů Sweetsen fest a Ondrášovské slavnosti.
Spousta občanů obce trávila volný čas ve sboru dobrovolných hasičů. Ikdyž trénovali, nemohli si dovolit často jezdit na soutěž. Díky našemu finančnímu příspěvku začali soutěžit pravidelně po celém kraji a v nových kombinézách.
Malý fotbalový klub se chtěl zaměřit na práci s mládeží. Potřeboval k tomu nové trenéry, speciální branky a uspořádat náborový turnaj. Rádi podporujeme smysluplné trávení volného času. Navíc kdo ví. Třeba jsme pomohli některému z mladých fotbalistů udělat první krok za jeho snem.
Děti v odpoledním kroužku vytvářely školní časopis. Měli sen rozšířit své dílo do celého města v nové podobě. Naše podpora umožnila rozšířit náklad, zvětšit rozsah a použít kvalitní papír. Časopis následně vyhrál krajskou i celostátní soutěž a práci dětí čtou několikrát ročně stovky lidí.
Autorem článku je David Volný

Svůj sběr zkušeností z oblasti IT začal už na prakticky zaměřené střední škole, pokračoval při studiu informatiky na Ostravské univerzitě a vzhledem k překotnému vývoji technologií asi nikdy neukončí. Web a grafika se z hobby přetavily v možnost, jak nabídnout klientům konkrétní a funkční řešení.

Aktuálně z blogu: