Mám odpovědnost

V životě je zapotřebí mít své sny a vize. Na začátku se potřebujeme postavit na vlastní nohy, udělat první krok. Když jsme byli batolata, pomáhali nám v prvních krocích rodiče. My jsme tak mohli kráčet za svými sny do školky, do školy nebo za prvními láskami. Když jsme zakládali firmu, pomáhali nám stát na vlastních nohou přátelé, rodiny a současní obchodní partneři. Dnes pevně stojíme a chceme pomáhat těm, kteří se chystají vykročit správným směrem.


MamiArt nerozdává miliony ani statisíce. Nejsme typickou korporací se speciálně vyčleněným rozpočtem, který každoročně vyčerpáme. MamiArt se snaží podporovat jednotlivce a zájmové skupiny, kteří si plní své sny a jejich vize jsou z našeho pohledu správné nebo prospěšné.

Dvě děti s vážným tělesným postižením mají jeden jediný sen. Chtějí hýbat končetinami, být zdravé a žít normálně. Na základě výzvy jsme jejím rodinám vytvořili design internetových stránek, prostřednictvím kterých získávají finanční podporu na speciální léčbu.

Spousta občanů obce trávila volný čas ve sboru dobrovolných hasičů. I když trénovali, nemohli si dovolit často jezdit na soutěže. Díky našemu finančnímu příspěvku začali soutěžit pravidelně po celém kraji a v nových kombinézách.

Děti v odpoledním kroužku vytvářely školní časopis. Měli sen rozšířit své dílo do celého města v nové podobě. Naše podpora umožnila rozšířit náklad, zvětšit rozsah a použít kvalitní papír. Časopis následně vyhrál krajskou i celostátní soutěž a práci dětí čtou několikrát ročně stovky lidí.

Malý fotbalový klub se chtěl zaměřit na práci s mládeží. Potřeboval k tomu nové trenéry, speciální branky a uspořádat náborový turnaj. Rádi podporujeme smysluplné trávení volného času. Navíc kdo ví. Třeba jsme pomohli některému z mladých fotbalistů udělat první krok za jeho snem.

Skupina běžců spojených v neziskové organizaci se rozhodla spojit běhání s úklidem hor. Při speciálních akcích vysbírali společně s dalšími dobrovolníky několik tun odpadků a šířili mezi turisty osvětu. Materiální podpora těchto aktivit pro nás bylo to nejmenší, co jsme mohli udělat.